Jak kobiety wybierają biżuterię? Mar13

Tagi

Podobne posty

Podziel się

Jak kobiety wybierają biżuterię?

Jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia byłoby, aby kobieta sama kupowała sobie biżuterię, bez konieczności dyskutowania o tym z mężem czy też wręcz uzyskania jego zgody. Dzisiaj nie ma w tym kompletnie nic dziwnego – wręcz przeciwnie: panowie jak ognia unikają sytuacji, w której będą musieli przekroczyć próg zakładu jubilerskiego albo sklepu z biżuterią. Dlatego jeśli w czasie rozmowy damsko – męskiej pojawi się zwrot taki jak biżuteria srebrna lub podobny – płeć brzydsza woli pozostawić decyzję swoim partnerkom.

Oczywiście z drugiej strony stoi też konieczność kupowania biżuterii jako prezentu – z okazji rocznicy, urodzin, imienin czy nawet bez żadnej szczególnej przyczyny. W takich przypadkach jest jednak wyjście dla tych, którzy nienawidzą wybierać – decyzję mogą pozostawić albo samemu jubilerowi – co grozi przypadkiem, w którym zostanie wybrany wyjątkowo drogi, ale kompletnie bezwartościowy prezent – lud zdać się na osąd siostry lub koleżanki, która najlepiej zna naszą drugą połówkę. Niekiedy doskonałym wyjściem jest też poczytanie o biżuterii w Internecie i zdecydowanie się na kupno kolekcji, pierścionka lub kolczyków znanych projektantów czy marek – jak chociażby Swarovski, będący chyba najczęściej wybieranym jubilerem spośród wszystkich masowych produkcji.

Dla niezdecydowanych pozostaje oczywiście opcja… kupienia innego prezentu dla swojej dziewczyny, a wybór biżuterii wolą pozostawić na późniejszy czas lub po prostu dla świętego spokoju osobiście zabrać dziewczynę do sklepu i kupić to, co sama sobie wybierze. Oczywiście w granicach rozsądnej ceny.