Czy bez mięsa i potraw mięsnych da się przeżyć? Z całą pewnością tak, chociaż dla wielu ludzi jest to niezmiernie trudne. Uważają oni, że jeżeli na obiad nie ma ma schabowego, mielonego czy żeberek, to nie jest to prawdziwy obiad. Jednakże na świecie żyje wiele osób, które bez mięsa jakoś żyją i to jak twierdzą żyje się im bardzo dobrze.

Wiele osób może narzekać, że takowa dieta bez mięsa i potraw zawierających mięsne składniki jest bardzo nudna. No bo ile można jeść tylko warzywa i owoce. Ale nie mają oni do końca racji. Albowiem, przecież można jeszcze w takowej diecie spożywać potrawy mączne, a tutaj wybór jest już o wiele większy. Najlepszym przykładem mogą tu być chociażby makarony. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o nabiał. Mleko, sery jajka, mogą znakomicie urozmaicić każdą dietę i sprawić, że przygotowywane posiłki będą smaczne i pożywne.

Jak więc może wyglądać taka dieta bez mięsa? Na śniadanie możemy zrobić sobie na przykład mleko z płatkami zbożowymi. Na drugie śniadanie idealnie nadają się nasze ulubione owoce. Co na obiad? Możemy przygotować sobie jakąś zupę warzywną, a na drugie danie makaron z białym serem. Jako podwieczorek możemy zjeść sobie jakiś jogurt a na kolacje ugotowane jajka. To oczywiście tylko przykład, a każdego dnia, możemy sobie przygotowywać coś innego. A jeżeli sami nie wiemy, jak takową bezmięsną dietę zaplanować, zawsze możemy udać się do dietetyka i poprosić go o pomoc. On z całą pewnością zaproponuje nam coś, co będzie odpowiadało naszym gustom i potrzebom.

Dieta bez mięsna, robi się coraz bardziej popularna. Stosują ją ludzie, którzy po pierwsze nie lubią mięsa, a po drugie ci, którzy uważają że zabijanie zwierząt na pokarm dla ludzi jest złe. Ale odchodząc od powodów dlaczego ludzie takową dietę stosują, należy pamiętać, że należy z nią uważać i najlepiej stosować ją pod okiem lekarza lub dietetyka. Albowiem w mięsie znajdują się niezbędne dla naszego organizmu składniki, których brak może doprowadzić do kłopotów zdrowotnych, a tych powinniśmy jak najbardziej unikać.