Jeszcze do niedawna, spędzanie wolnego czasu „na sportowo”, kojarzyło nam się z jazdą na rowerze, bieganiem, pływaniem, czy może graniem w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówką. I oczywiście w dalszym ciągu tak właśnie spędzamy najczęściej na wolny czas, gdy chcemy się poruszać. Ale równocześnie możemy zauważyć, że dla wielu osób jest to już nieco za mało. Szukają oni nieco większych wrażeń i większej dawki adrenaliny. W związku z tym, szukają oni ekstremalnych przeżyć, które mogą dać im sporty ekstremalne.

Jazda na nartach, kojarzy nam się zazwyczaj zjeżdżaniem na przygotowanych do tego trasach narciarskich, na których można w bezpieczny i spokojny sposób się poruszać. Jednakże dla wielu narciarzy, taka spokojna jazda to już nic ciekawego. Dlatego szukają oni takich tras, które nie są przygotowane, więc w związku z tym są niebezpieczne i niezmiernie trudne. Ale jeżeli coś jest niebezpieczne, to wtedy pojawia się w nas dodatkowa adrenalina, bez której niektórzy po prostu nie mogą żyć.

Podobnie może wyglądać jazda na motorze. Zazwyczaj kojarzy się ona z poruszaniem się po drogach, czyli przemieszczaniem się z punktu A do punktu B. Tymczasem, na wielu torach wyścigowych, możemy spotkać ludzi, którzy poruszają się po nich z niezmiernie wysoką prędkością, co sprawia, że staje się to trochę niebezpieczne. A jeżeli coś jest niebezpieczne, to oczywiście pojawia się adrenalina. Czyli narkotyk, bez którego wiele osób nie może żyć. A ekstremalna jazda na motorze, taką adrenalinę może w nas wydobyć. I to nie tylko jazda na torze wyścigowym. Inni uwielbiają też jazdę na tzw „crossach”, czyli po trasach, które w ogóle niw są przygotowane do jazdy. Ale o to w tym wszystkim chodzi. Jeżeli możemy jeździć po dużych dziurach, skakać wysoko na muldach, to właśnie dla amatorów takich sportów jest to najlepsza jazda.

Podobnych sportów jest oczywiście więcej. Skoki ze spadochronem, nurkowanie, wchodzenie do jaskiń, wspinaczki wysokogórskie, skoki na bungie. Można by tak jeszcze długo wymieniać. A co ciekawe, ludzie wynajdują stale nowe sporty, które dostarczają nam ekstremalnych wrażeń i podnoszą zagęszczenie adrenaliny w naszej krwi. Ale po prostu niektórzy nie potrafią bez tej adrenaliny żyć i dlatego ciągle będą oni jej poszukiwać.