Plamy krwi kiedy zaschną na zawsze. Usunięcie ich przed myciem i suszeniem jest konieczne. Jest niezwykle prosty i ławki metoda, która nie wymaga drogich odplamiaczy! Wszystko czego potrzebujesz to zimna woda, zwyczajne mydło. Mydło w płynie jest najlepszy, ale także sprawdzić kostce. Nie mydła używać ciepłej lub gorącej wodzie – to plama będzie zawsze, bo ciepłej wody obniży białek we krwi.

Nadtlenek wodoru można wybielać lub osłabić niektóre tkaniny i sam może spowodować plamy. Uważaj i nie pozwól pianka wyszedł z plamą krwi.
Zawsze dbać krwią. Kontakt z krwi innych niż własne, stawia Cię na ryzyko zachorowania na choroby przekazywane przez krew, takich jak HIV, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Należy unikać dotykania czyjąś krew, i zawsze po kontakcie z nią dokładnie umyć ręce w ciepłej wodzie z mydłem. Ogólnie rzecz biorąc, zwykle powyżej metody powinny pracować; Jednakże, jeśli nie starają się moczyć krwią poplamione ubrania w roztworze z jednej części amoniaku do pięciu części wody. Pozostawić na 15 minut, po czym płucze w pralce, jak zwykle.

Nadtlenek wodoru może również okazać się przydatne. Wodoru w kontakcie z krwią, zaczyna się piany. Po zatrzymaniu lub plamy krwi zniknęła, albo materiał jest zbyt mokre i trzeba odkręcić. Nadtlenek wodoru rozcieńcza się do 50% wody.

Ciężkich i gładkiej powierzchni, tym bardziej skuteczny jest zastosowanie wybielacza zabarwionych powierzchniach. Możesz wyczyścić i zdezynfekować je w jednym czasie.