Sieć internetowa ma coraz większy zasięg i w związku z tym korzysta z niej coraz więcej osób. Szukaja oni w niej rozrywki, wiadomości itp. Na przeglądaniu stron internetowych spędzamy coraz więcej czasu i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić. W związku z tym, wielu biznesmenów, prowadzących własną firmę, próbuje wykorzystać sieć internetową, jako sposób na dotarcie do jak największej ilości osób i pozyskanie nowych klientów. Jak pokazują badania, jest to bardzo dobra droga, gdyż bardzo dużo osób przez Internet robi zakupy, szuka nowych dostawców, czy też miejsc, które warto zobaczyć.

Pierwszym krokiem, który powinna zrobić każda firma, jest wykonanie własnej strony internetowej. To właśnie z niej, ewentualni nowi klienci mogą najwięcej dowiedzieć się o rodzaju działalności którą prowadzimy, o ofercie którą mamy itp. Ale samo posiadanie strony nie sprawi, że zdobędziemy więcej klientów. Stronę internetową musimy „wypozycjonować”, aby stała się ona widoczna w wyszukiwarkach internetowych. Nie jest to sprawa łatwa i lepiej powierzyć to zadanie specjalistom, którzy się na tym znają. A jeżeli już nasza strona będzie wysoko w wynikach, to z całą pewnością zauważymy to po zwiększonej ilości klientów, którzy będą się z nami kontaktować.

Kolejnym sposobem na poszukiwanie nowych klientów jest wysyłanie maili z naszą ofertą. Istnieje wiele firm, które oferują tego rodzaju usługę i z którymi możemy się skontaktować, by zamówić u nich tego rodzaju usługę. Firmy te mają w swoich bazach zgromadzonych bardzo dużo adresów mailowych od ludzi, którzy się w takowych bazach rejestrują. I potem na nasze zlecenie, mogą oni na posiadane adresy mailowe wysłać informacje o naszej firmie. Ten sposób również odnosi spore sukcesy. Ale nie musimy tylko my reklamować nowych klientów. Często to właśnie klienci sami szukają firm, z których usług mogli by skorzystać. Służą do tego specjalne portale, na których możemy się zarejestrować i w ten sposób zdobywać klientów.

Widać więc wyraźnie, że dzięki sieci internetowej możemy uzyskać bardzo dużo nowych zleceń i klientów, tylko musimy się do reklamy w sieci w odpowiedni sposób zabrać.