Każda kobieta marzy o ślubie idealnym, a jak wiadomo, jednym z ważniejszych elementów perfekcyjnej ceremonii jest suknia ślubna. To właśnie ten szczegół determinuje w dużej mierze charakter całej uroczystości i to na niego w pierwszej kolejności będą zwracały uwagę wszystkie ciocie, kuzynki i koleżanki. Jaka zatem powinna być wymarzona suknia ślubna? Czym się kierować przy wyborze?

Ubranie, nie przebranie

Idealna suknia ślubna musi przede wszystkim podkreślać zalety sylwetki panny młodej oraz tuszować ewentualne mankamenty. Dobrze jest zacząć poszukiwania od zastanowienia się, z którego elementu figury jesteśmy najbardziej dumne i pragniemy go wyeksponować. Mogą to być nogi, talia, ramiona czy szyja. Ale to nie wszystko. Pamiętajmy też, że idealny strój to taki, który będzie zaznaczał naszą indywidualność i charakter, i w którym będziemy się czuć komfortowo. Nie chcemy chyba spędzić całej ceremonii w sukni, która będzie nas przyprawiała o zakłopotanie.

Konwencja ślubu i wesela

Bardzo ważnym jest aby w tym szczególnym dniu wszystko tworzyło harmonijną całość, w związku z tym suknie powinna współgrać z charakterem ceremonii, miejscem, w którym się ona odbywa i porą roku. I tak na przykład szeroka, balowa suknia w typie księżniczki doskonale zda egzamin podczas ślubu na zamku, ale na przykład w plenerze będzie wyglądała co najmniej śmiesznie. Jeżeli zatem planujemy uroczystość na powietrzu, lepiej postawić na skromniejszą kreację, bawełnianą lub pikowaną, ewentualnie z elementami ludowymi.

Fachowa porada

Coraz popularniejsze staje się korzystanie z porad stylistki. I bardzo słusznie! Oparta na wzajemnym zaufaniu i współpracy kooperacja daje spektakularne efekty. Takie rozwiązanie pozwala też na uniknięcie najczęściej popełnianych błędów i wpadek i daje gwarancję, że wszystko na czas zostanie dopięte na ostatni guzik.

Czas

Aby uniknąć zbędnych stresów najlepiej jest rozpocząć poszukiwania przynajmniej trzy miesiące przed datą ślubu. Realizacja zamówienia na suknię waha się zwykle w granicach od dwóch do nawet czterech miesięcy, co jest uzależnione od liczby zamówień i okresu. Odpowiednio wczesne złożenie zamówienia pozostawi nam czas na naniesienie ewentualnych poprawek i, co ważne, podniesie komfort psychiczny, w tym skądinąd stresującym czasie.

Rozeznanie rynku

Przed wybraniem się na tournée po salonach mody ślubnej warto zawsze zapoznać z obowiązującymi w danym modzie trendami i możliwościami. W tym celu najlepiej przeglądnąć katalogi renomowanych marek oraz internetowe poradniki weselne w rodzaju modnewesele.com. W tym miejscu należy jednak pamiętać o jednym – moda modą, ale najważniejsze są nasze osobiste gusta i preferencje. Wszak to ma być nasz dzień!

Za rok ślub i co teraz ?

Czas narzeczeństwa na pewno dla wielu z nas jest jednym z najpiękniejszych momentów w naszym życiu.Radość ze znalezienia osoby, z którą przeżyjecie całe życie jest niedopisania, Zacieśnianie więzi, uczenie się wzajemnych zachowań, pogłębianie miłości, wspólne wyjazdy, a nawet mieszanie to jednak nie wszystko. Dochodzicie do takiego momentu w swoim życiu, w którym należy wybrać datę Waszego ślubu, a co gorsza ( albo i nie ) zorganizować wesele. Co zrobić kiedy żadne z Was nie ma doświadczenia, a poprzednie śluby na jakich byliście nie spełniają waszych marzeń i nie macie się na czym wzorować. Nagle trzeba znaleźć dom weselny, dekoracje, suknie ślubną oraz zespół muzyczny, który poderwie do tańca każdego gościa. W tym przypadku na pewno pomoże Wam strona www.modnewesele.com gdzie znajdziecie przeróżne trendy weselne, jakie występują w danym roku. Wyszukacie tam potrzebne wskazówki w jakim stylu urządzić wesele oraz na co zwrócić uwagę przy organizacji wesela. Ciekawostką również są dodatki ślubne, bez których ślub na pewno nie może się odbyć, a których pod wpływem euforii zupełnie możemy zapomnieć. Jak powinien wyglądać pierwszy taniec oraz sesja plenerowa tego również nie ominiecie przy zagłębianiu się w dalszą tematykę wesela. Portal również bardzo pomocny jest dla naszych gości, ponieważ uczy ich jak w niebanalny sposób obdarować młodą parę prezentami, aby były one przede wszystkim przydatne.  Natomiast jeżeli nie macie zupełnego pojęcia gdzie pojechać w podróż poślubną, na pewno znajdziecie tam wiele pomysłów na wspólne spędzenie czasu po ślubie tak aby ta wyprawa była również dla Was niezapomniana.