Dominika Kubiak

Główna autorka naszych książek

Na co zwracać uwagę, wybierając czytnik e-book?

Na pierwszy rzut oka elektroniczne czytniki wyglądają podobnie. To jednak tylko pozory. Parametry tych urządzeń, ich funkcjonalności, jak również atrakcyjność bardzo się różnią. Wybór dostępnych marek i modeli jest spory. To, jaki czytnik e-book okaże się najlepszy dla Ciebie, zdecydują między innymi poniższe kryteria, na które warto zwrócić uwagę.

Czytnik e-book – kto powinien się na niego zdecydować?

Kto powinien zdecydować się na elektroniczny czytnik? Oczywiście każdy, kto ma ochotę mieć takie urządzenie. Jednak może nie każdy wie, że powinien go sobie zafundować? Oto kilka wskazówek, które pozwolą stwierdzić, czy przyda Ci się czytnik e-booków

  1. Spędzasz dużo czasu w podróży lub masz sporo wyjazdów służbowych, a chcesz mieć dostęp do swojej biblioteki, bo nigdy nie wiesz, po którą książkę chcesz sięgnąć.
  2. Twoja domowa biblioteka pęka w szwach i nie masz już ochoty na odkurzanie księgozbioru lub miejsca na montowanie nowych półek.
  3. Jesteś przysłowiowym molem książkowym – kupujesz je tonami. W takim wypadku ich ceny z całą pewnością mają duże znaczenie. E-booki są tańsze od tradycyjnych publikacji, a czasami bywają darmowe.
  4. Codziennie śledzisz portale internetowe i sporo patrzysz na ekran – czytnik e-book jest zdecydowanie mniej inwazyjny dla oczu.
  5. Lubisz robić notatki, a te „analogowe” gdzieś Ci giną – takie urządzenie to wszystkie notatki
    w jednym łatwo dostępnym miejscu.
  6. Fascynują Cię nowe technologie i lubisz być na czasie.

 

Bardzo fajny czytnik. Bateria dość długo trzyma, możliwość podświetlana jest super przydatna, zwłaszcza dla tych którzy lubią poczytać przed spaniem.

Długo zastanawiałam się czy warto inwestować pieniądze w e-czytnik, i to właśnie TEN. Teraz POTWIERDZAM - WARTO! Bateria szybko się ładuje i bardzo długo trzyma, nie męczą się oczy podczas czytania, a dla kogoś kto lubi czytać - super rozwiązanie. Nie marnuje czasu.

Bardzo dobry zakup. Długi czas pracy baterii. Świetny do czytania w nocy przy zgaszonym świetle. Nie ma problemów z zalogowaniem się do WIFI . Polecam każdemu, który kocha na urlopie mieć wybór, a nie być skazany na jedną książkę.

Nasze e-booki

Life

On a Design Race

Ethics of Art

O czytnikach

Czytnik książek elektronicznych (także: czytnik e-książek, czytnik e-booków, e-czytnik; ang. e-book reader) – urządzenie (lub oprogramowanie) przeznaczone do wyświetlania i dogodnego czytania tekstów zapisanych w formie cyfrowej np. e-booków, e-gazet itp.

 

 

W przypadku urządzenia cyfrowego jest ono wyposażone w wyświetlacz, zrealizowany najczęściej w technologii papieru elektronicznego oraz pamięć wewnętrzną. Program przeznaczony do czytania książek elektronicznych korzysta z wyświetlacza i pamięci urządzenia, na którym jest zainstalowany.

 

E-czytnik umożliwia nie tylko czytanie e-booków czy e-gazet ale wszelkiego rodzaju plików tekstowych (i często graficznych) w przynajmniej jednym (najczęściej wielu) z formatów, takich jak: TXT, EPUB, Mobipocket (PRC/MOBI/AZW/AZW3), FB2, HTM, PDF, RTF, DOC, PDB, DjVu, JPG i innych.

 

10% zniżki na nasze książki

Przy zakupie 3 sztuk