Okres, gdy kobiety w ciąży wyglądały niezbyt atrakcyjnie dawno już minęły. Od wielu lat producenci odzieży ciążowej wychodzą kobietom w błogosławionym stanie naprzeciwko, sprzedając ładne i eleganckie ciążowe ubrania. Co prawda można usłyszeć opinie, że w dzisiejszych czasach przyszłe mamy zbyt mocno pokazują swój stan, ale wyrażają je osoby, które dużo lat temu skazane były na niekształtne sukienki ciążowe, bo nie można było nic innego kupić.

Lecz na szczęście moda ciążowa dzisiaj pozwala przyszłym mamom ubierać się ze stylem, a producenci odzieży prześcigają się w tworzeniu ciekawszych wzorów. Także same panie wiedzą, że w tym stanie mogą czuć się seksownie i pociągająco, i coraz częściej odwiedzają sklepy i salony z ofertą przeznaczoną dla nich. Sklepy takie najczęściej oferują przeróżne ubrania ciążowe, kobiety mogą bez przeszkód mierzyć spodnie ciążowe, spódnice ciążowe, tuniki, bluzki i pozostałe części ubrań. Przy przymierzaniu i wyborze chętnie służy fachowa, dyskretna obsługa sklepu. Ale panie ciężarne korzystać mogą nie tylko z ułatwień w sklepach tylko dla nich, w wielu miejscach pojawiają się specjalne kasy dla kobiet w ciąży, a także usytuowane w pobliżu drzwi wejściowych miejsca postojowe.

To wszystko świadczy o tym, że właściciele sklepów coraz częściej zaczynają troszczyć się o swoją klientelę bez względu na stan.