Internet od wielu lat jest rewelacyjnym miejscem zdobywania różnych informacji. Użytkownicy internetu przeglądają w nim aktualne wydarzenia gospodarcze, sportowe i polityczne, zajmują się zakupami i poszukują najróżniejszych przedmiotów. Do tej ostatniej czynności wyśmienicie się nadają mniejsze i większe spisy stron i ogłoszeniowe serwisy. Znajdzie się je łatwo, kiedy będziemy szukać przykładowo ofert z miejscowości Zielona Góra to starczy w Google wpisać słowa ogłoszenia Zielona Góra i sprawdzić otrzymane odnośniki.

Niektóre z takich serwisów działają w obrębie jednej miejscowości, co stanowi ich dużą zaletę. Reklamując taki katalog w jednej miejscowości administrator skupić się może tylko na nim, co może się przełożyć na efekty prac. Im większa ilość internautów zacznie do niego zaglądać, tym stanie się bardziej popularny, a z kolei to może się przełożyć na liczbę publikowanych ofert. Najczęściej w tego typu ogłoszeniowych serwisach znajduje się sporo tematycznych kategorii, gdzie każdy może publikować własne oferty.

Dzięki temu odwiedzające serwis osoby bez problemów mogą wyszukać to, co jest im potrzebne. W porządnych ogłoszeniowych serwisach najczęściej pracuje także osoba do administracji, która weryfikuje, czy umieszczane oferty są prawidłowe.