Zegarek to wyjątkowa biżuteria – pełni jednocześnie funkcję praktyczną i estetyczną. Odpowiednio dobrany podkreśla osobowość i charakter kobiety, a co ważniejsze, doskonale komponuje się z konkretną stylizacją oraz sytuacją, w której jest wykorzystywany.
Nietrudno zauważyć, że inny model znajduje zastosowanie podczas treningów na siłowi, porannego joggingu, w pracy czy podczas uroczystej kolacji. Co więcej, wiele kobiet posiada co najmniej kilka modeli, dostosowanych do różnych okazji.

Bransoleta kontra pasek

Zegarki na pasku są wygodne w użytkowaniu i praktyczne, nietrudno jednak zauważyć, że sprawdzają się one przede wszystkim podczas sytuacji codziennych, nieformalnych – na wyjątkową okazję zdecydowanie lepszą propozycją okazują się zegarki na bransolecie.
Elegancki zegarek na bransolecie doskonale komponuje się z suknią wieczorową, małą czarną, elegancką spódnicą i klasycznym żakietem. Odpowiednio dobrany podkreśla charakter stroju, osobowość kobiety, a przy tym stanowi niebanalną ozdobę. Najwięcej szyku dodaje bransoletka złota, srebrna lub metaliczna.
Nietrudno zauważyć, że zegarek na bransolecie jest zdecydowanie bardziej elegancki niż jego odpowiednik na pasku, warto więc posiadać taki model w domowej szkatułce. Przed dokonaniem wyboru warto jednak szczegółowo przeanalizować własną garderobę, wybierając model, który będzie spójny z indywidualnym stylem, stylizacjami oraz sytuacjami, w jakich przedmiotowy zegarek będzie wykorzystywany. Optymalnym rozwiązaniem będzie model umożliwiający wymianę bransolety, dzięki czemu ten sam zegarek sprawdzi się jako dopełnienie różnych stylizacji.

Modny i elegancki zegarek na bransolecie

Wyjątkowo oryginalnie i efektownie prezentują się zegarki damskie na bransolecie. W przeciwieństwie do modeli męskich, zegarki damskie są bardziej delikatne i subtelne, zdecydowanie bogatsze pod względem zdobień.
Godne uwagi są przede wszystkim zegarki na bransolecie wykonane ze srebra lub złota – należy jednak pamiętać, że złoty zegarek na bransolecie współgra z złotą biżuterią, natomiast w połączeniu z dodatkami wykonanymi ze srebra, będzie prezentował się nijako, a nierzadko zniweczy stylizacyjne plany.
W zależności od gustu, można wybrać ozdobne lub minimalistyczne zegarki na bransolecie, które z całą pewnością dodadzą szyku i elegancji kobiecym stylizacjom – bez względu, czy jest to wieczorowa suknia, bluzka koszulowa i jeansy, czy też służbowy strój do pracy.

Jeden zegarek – wiele możliwości

Zegarek na bransolecie można łączyć z różnymi stylizacjami, dzięki czemu sprawdzi się on w różnych sytuacjach. Wiele kobiet posiada w swojej szufladzie co najmniej kilka modeli zegarków na bransolecie – złotych, srebrnych i metalicznych, dostosowanych do różnych stylów i okazji. Dla lubiących ekologię i wygodę – dobrym wyborem może być również zegarek z drewna.
Warto jednak pamiętać, że istnieje alternatywa w postaci zegarka z odpinaną bransoletą – jest model bardzo praktyczny, w którego przypadku istnieje możliwość zainstalowania innej bransolety, dzięki czemu zegarek zmieni charakter, a tym samym będzie współgrał z alternatywnymi stylizacjami.