Dla wszystkich Polaków zarówno Święta Wielkanocne, jak i Święta Bożego Narodzenia, to jeden z najważniejszych okresów w ciągu roku. Zazwyczaj spędzamy ten czas rodzinnie lub w gronie naszych przyjaciół. Większość z nas nie wyobraża sobie, by nie spędzić go w naszych domach, objadając się świątecznymi smakołykami i oglądając w TV ulubione seriale. Ale powoli pojawiają się też i tacy, którzy mają już dość świątecznego gwaru, rozgardiaszu i bieganiny za zakupami i chcą po prostu od tego odpocząć. W związku z tym, właśnie na ten okres rezerwują oni sobie swój urlop, miejsca w hotelach i wyjeżdżają do innych krajów.

Jakie są najczęściej wybierane miejsca w których spędzamy Święta. W okresie Świąt Bożego Narodzenia zwykle wybieramy te miejsca, w których jest ciepło. Na pewno duży wpływ na to ma fakt, że w naszym kraju jest bardzo zimno, dzień jest krótki, a Słońca mamy jak na lekarstwo. Więc aby przypomnieć sobie jak wygląda w Polsce lato, rezerwujemy hotele w tych krajach, w których promieni słonecznych zawsze jest pod dostatkiem. Ponadto, możemy opalać się do woli w Słońcu, pływać w czystym i ciepłym morzu itp. Więc wszyscy, którzy wybrali się na Boże Narodzenie do takich miejsc, mogą jeść Wigilię na plaży, a obydwa dni Świąt spędzać w hotelowych basenach.

Podobnie sprawa wygląda sprawa w okresie Świąt Wielkanocnych, jednakże dochodzą tu też wyjazdy w wysokie góry, gdzie prawie przez cały rok znajduje się śnieg i dobre trasy narciarskie. Na taki wyjazd zwykle decydują się ci, którzy uwielbiają jazdę na nartach i w Polsce mają za mało warunków do jazdy. Podczas takiego wyjazdu, nie ma mowy o Świątecznym przejedzeniu. Albowiem zaraz po zjedzeniu wielkanocnego śniadania, można wyjść na stok i wszystkie zjedzone kalorie szybko spalić.

Czy moda na spędzanie Świąt poza domem będzie się rozwijała? Trudno powiedzieć. Albowiem nasza polska tradycja mówi nam, że jest to czas który należy spędzać w domu. I chociaż na pewno znajdą się tacy, którzy pojadą w tym czasie do innych krajów, to jednak większość z nas pozostanie w domu i spędzi ten czas zgodnie z tradycją.