Banki i instytucje finansowe mają obowiązek informowania o tzw. rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania czyli RRSO. Wskaźnik RRSO został wprowadzony po to aby łatwo i obiektywnie można było porównać całkowity koszt kredytu czy pożyczki, niezależnie jak wygląda oferta, konstrukcja oprocentowanie, prowizji i innych kosztów. Wskaźnik RRSO faktycznie porównuje całkowity koszt kredytu, ale wcale nie pokazuje jakie dokładnie koszty poniesie pożyczający. To częsty błąd osób próbujących interpretować wskaźnik RRSO. W praktyce RRSO jest zawsze (często znacząco) wyższe niż oprocentowanie kredytu czy pożyczki.

Dzieje się tak dlatego, że wskaźnik bierze pod uwagę wszystkie koszty, tzn. oprocentowanie, prowizje, opłaty, koszty ubezpieczeń czy dodatkowych czynności koniecznych do podjęcia przed uruchomieniem kredytu. Ale to nadal nie wszystko. RRSO bierze pod uwagę kiedy (w którym momencie okresu kredytowanie) te koszty są konieczne do zapłacenia. Mówiąc językiem ekonomicznym bierze pod uwagę zmienną wartość pieniądza w czasie. Dlatego też może mieć miejsce sytuacja w której kredyt lub pożyczka o wyższym RRSO w praktyce, biorąc pod uwagę tylko nominalną wartość kosztów i odsetek które trzeba ponieść, okazuje się być tańsza. Dla osób pożyczających relatywnie niewielkie kwoty na krótki okres czasu, wartość pieniądza w czasie, w wielu wypadkach można pominąć. Dlatego też okazuje się, że wskaźnik RRSO, który w założeniu ma ułatwiać porównywanie kosztów kredytu, czasami te porównania zaciemnia. Niemniej jednak wiedząc jak wskaźnik ten jest skonstruowany i jak działa, możemy z niego korzystać porównując koszt kredytu. Nie powinien być on jednak jedynym kryterium wyboru.

Co zrobić gdy z przyczyn losowych potrzebujemy pieniędzy, a wypłata dopiero za miesiąc? Dobrym rozwiązaniem może być kredyt w banku. Zepsuła się pralka, lodówka lub telewizor, bez tych sprzętów RTV AGD niektórzy nie wyobrażają sobie życia. To z resztą zrozumiałe, co więc należy zrobić w takiej sytuacji? Każdy bank powinien nam bez problemu udzielić pożyczki gotówkowej. Wiele takich placówek udziela kredyty od ręki a potrzebny jest tylko dowód. W przypadku niewielkich kwot pieniężnych nie potrzeba nam nawet zaświadczenia o zarobkach, wiadomo, nie każdy pracuje z umową o pracę. Kredyty chwilówki są idealnym rozwiązaniem, nie są wysoko oprocentowane w związku z tym jednorazowa umowa z bankiem nie zrujnuje naszego rodzinnego budżetu. Warto wiedzieć, że taki kredyt można wziąć w sklepie, w którym chcemy kupić wyżej wymieniony sprzęt. Sklep załatwi za nas formalności a my możemy cieszyć się nowym sprzętem nie martwiąc się o papierkową robotę związaną z zaciąganiem kredytu pieniężnego. Decyzja należy do was.

Unido Finanse Kredyty Wrocław
ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 531 666 584
Gdzie wziąć kredyt we Wrocławiu?